Дебат сабақ "Мектеп формасы керек пе?"
Пән: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Мектеп формасы керек пе? Сабақтың мақсаты: Мектеп формасы керек пе, жоқ па деген сауалға жауап іздеу, мектеп формасының маңыздылығын айқындау, өзінің ұстанып отырған бағытын дұрыс екенін дәлелдеп шығу. Сабақтың міндеттері: а) ойын еркін айтуға дағдыландыру; ә) сөйлеу мәдениетіне баулу ;б) шығармашылық, ізденушілік, комуникативтік қабілеттерін дамыту. Сабақтың түрі : аралас, дебат, пікір-талас. Көрнекілігі: интерактивті тақта, тұсаукесерлер, бейнетаспа.І. Ұйыдастыру кезеңі: Оқушыларды екі топқа бөлу, топ жетекшілерін сайлау, жақтаушы мен даттаушы жақтарды анықтау. Сабақтың барысы: ІІ. Мұғалімнің кіріспе сөзі: Саламатсыздар ма! Бүгінгі дебат сабағымызға қош келдіңіздер!Алтын ұя мектебім аялаған, Бар балаға білім беріп сая болған. Үлкен жолға түсіріп шәкірттерін, Жаманға да, жақсыға да пана болған. Мектеп - білім ордасы, қасиетті жер деп айтсақ та артық болмас. Білім мен тәрбие егіз ұғым. Оның дәлелі Әль-Фарабидің мына сөздері: <<��������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������