Тұрақты электр тогы. Тұрақты токтың пайда болу шарттары Электр энергиясы көзінің электр қозғаушы күші.
Пән: Физика
Сабақтың тақырыбы: Тұрақты электр тогы. Тұрақты токтың пайда болу шарттары Электр энергиясы көзінің электр қозғаушы күші. Сабақтың мақсаты: 1. Білімділік: Электр тогы, тізбегі, электр тізбегінде токтың болу шарттары туралы ұғымдар ендіру. 2. Дамытушылық: Тұрақты токтың өткізгіштен өту заңдылықтарын меңгеру. 3.Тәрбиелік: Электр тізбегінде электрден қауіпсіздік ережесін орындауды дағдыға айналдыру Құрал-жабдықтар, көрнекі құралдар: Электрондық оқулық,слайдтар,амперметр, Вольтметр,жалғағыш сым, ток көзі,кілттер. Сабақтың түрі: Жаңа сабақ Әдіс- тәсілдері: баяндау, сұрақ- жауап, есептер шығару Сабақ барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу, түгендеу 2.Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тараудағы оқушылардың білім- білік дағдыларының қалыптасуын тексеру(қосымша тапсырмалар,тест жұмысы) 1.Электростатика дегеніміз не? 2.Кулон заңы дегеніміз не? 3.Жаңа сабақты баяндау. 1.Электр тогы, бағыты, әсерлері 2.Ток көздері, Гальвани тәжірибесі, Вольта бағанасы 3.Ток күші, кернеу, кедергі, олардың өлшем бірліктері, электр тізбегінің шартты белгілері 4.Ток тығыздығы, Электр энергиясы көзінің электр қозғаушы күші. 4.Сабақты бекіту Ой қозғау 1.<<����������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������