Германия Федеративтік Республикасы
Пән: Тарих
Оқасова С. М. Ақтөбе қаласы № 30 ОМ тарих пәні мұғалімі Германия Федеративтік Республикасы Сабақтың мақсаты: * Білімділік: Оқушыларға екінші дүние жүзілік соғыста жаулап алынған аймақтардағы саяси, экономикалық өзгерістерді түсіндіру. * Дамытушылық: Оқушылардың сабаққа деген белсенділігін, қызығушылығын өзіндік жұмыс, презентация, мәтінмен жұмыс арқылы салыстыру, талдау, қосымша деректерден мәлімет беру, ізденімпаздық қабілетін арттыру. * Тәрбиелік: Оқушыларды өз Отанының тарихын біліп қана қоймай, әлем елдерінің тарихын, қазіргі халықаралық жағдайын Қазақстанмен байланыстыру. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. Технологиясы:Саяси тұрғыдан ойлау және жазу стратегиялары. Сабақ әдісі: картамен жұмыс, презентация жасау, мәтінмен өзіндік жұмыс, ізденіс-зерттеу жұмыстары, деректер арқылы салыстыру, талдау. Көрнекіліктер: слайдтар, презентация, саяси карта, тірек-сызба, бейнетаспа. Сабақтың барысы: I Ұйымдастыру кезеңі ( сынып оқушылары 5 топқа бөлініп отырады.) IIӨткен материалды қайталау. II. Картамен жұмыс сұрақтары: ( саяси картадан көрсетіп, ауызша сұрақ- жауап әдісін пайдалану) * 1930 жылдары дүние жүзіне үстемдік етуге ұмтылған қарама-қарсы екі одақ құрылды. Біреуі Жапония, екіншісін атаңыз. * Фашистік коалицияға қарсы екінші топ елдерін атаңыз III. Үйге берілген тапсырманы сұрау <<���������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������������